Missioon ja väärtused

Bayer seisab silmitsi ühiskonna vajadustega

Ühiskonna ees seisvad väljakutsed ei ole muutunud, need on üksnes suurenenud. Maailma kasvav ja vananev rahvastik nõuab uusi ja paremaid ravimeid ja palju suuremat ja usaldusväärsemat toiduvaru. Milliseid lahendusi pakub Bayer?

Ligikaudu iga kolmas inimene sureb südame-veresoonkonna haiguse tagajärjel

Chart_cardiovascular_diseases

Rohkem südame-veresoonkonna haigusi
Insuldi saanud inimeste hulk aastas üle maailma
Allikas: Statista
28,3 miljonit (2010), 37,9 miljonit (2030)

Südame-veresoonkonna haigused on üks suurimaid terviseprobleeme ja sagedasemaid surmapõhjuseid kõikjal maailmas. Maailma Terviseorganisatsiooni statistiliste andmete kohaselt sureb maailmas iga kolmas inimene kas mõne hingamisteede haiguse või südame-veresoonkonna haiguse, sh südameinfarkti või insuldi tagajärjel. Paljusid neist haigustest ja nende sageli eluohtlikke tagajärgi saaks vältida tõhusa ennetustööga. Sellele vaatamata kasvab haigestunud inimeste hulk üle maailma. Osaliselt on selle põhjuseks ebatervislikud eluviisid, mille tunnusteks on rasvarohke toit ja vähene liikumine, mis soodustab riskifaktorite, näiteks ülekaalulisuse, vere kõrge rasvasisalduse, kõrge vererõhu ja diabeedi väljakujunemist. Pakume mitmesuguseid südame-veresoonkonnale mõeldud tooteid patsientide tõhusaks raviks ja teeme teadustööd uute suunatud raviviiside väljatöötamiseks.

Vanemad inimesed soovivad püsida tervete ja aktiivsetena

Chart_life_expectancy

Inimeste keskmine eluiga kasvab eelkõige arenenud riikides
Rahvastiku kasv 2050. aastaks
Saharast lõunasse jääv Aafrika üle 910 miljoni
Kagu-Aasia üle 228 miljoni (Allikas: FAO 2009)
Täna 70 aastat
2045–2050 77 aastat (Allikas: ÜRO)

Inimeste keskmine eluiga kasvab. 2050. aastaks on üle 60-aastaste inimeste arv kahekordistunud kahe miljardi inimeseni. Seetõttu on vanusega seotud tervisehäired ühiskonnale järjest suuremaks väljakutseks. Südame-veresoonkonna haiguste kõrval esineb järjest sagedamini ka vähki, nägemisprobleeme ja artriiti. Meie retseptiravimid ja käsimüügitooted aitavad vanematel inimestel elada pikema aja jooksul aktiivset elu. Pakume neile ka tooteid ja teavet selleks, et nad saaksid säilitada oma tervist võimalikult kaua.

Kasvava rahvastiku toitmine

Chart_world_population

Maailma rahvastik kasvab
Täna 7,32 miljardit inimest
2050. aastal 9,7 miljardit inimest
Allikas: ÜRO

Kasvava rahvastiku toiduvarude tagamine on üks suurimaid ülemaailmseid väljakutseid. 2050. aastaks on meie planeet koduks enam kui 9 miljardile inimesele. Samal ajal aga väheneb põllumajanduskõlbliku maa osakaal urbaniseerumise, mulla sooldumise ja maapinna erosiooni tõttu. Lisaks mõjutavad saagi kvaliteeti ja hulka äärmuslikud ilmastikutingimused, nagu põud ja üleujutused. Selleks, et tagada kasvavale rahvastikule piisav ja ohutu toiduvaru, peab põllumajanduse tootlikkus kasvama 60%. See nõuab uuenduslikku seemnematerjali ja ja kaasaegset taimekaitset.

Iga seitsmes inimene kannatab mõne troopilise haiguse käes

Üle miljardi inimese kannatab troopiliste haiguste käes, enamasti just väikese kuni keskmise sissetulekuga Aafrika ja Ladina-Ameerika riikides. Kui malaaria, jõepimedus, Aafrika unitõbi, Chagasi tõbi või denguepalavik jäävad välja ravimata, võivad enamik neist haigustest lõppeda surmaga või põhjustada eluaegset kroonilist invaliidsust. Haigused levivad haigustekitajaid kandvate putukate või saastatud vee kaudu, milles paljunevad putukavastsed. Teeme koostööd valitsuste, valitsusväliste organisatsioonide, sihtasutuste, organisatsioonide ja teiste ettevõtetega selleks, et peatada või kaotada aastaks 2020 kümme troopilist haigust. Abi on nii meie ravimitest kui ka putukatõrjevahenditest, mida kasutatakse haigusekandjate eemale hoidmiseks.