Taimekaitsevahendid

Taimekaitse (Crop Science) divisjon

Inimkond seisab silmitsi väljakutsega toota piiratud maa-alal järjest suurenevale maailma rahvastikule piisavalt toitu, sööta, kiudaineid ja taastuvaid tooraineid. See on üks eesmärkidest, mille on endale püstitanud põllukultuuridega tegelev Bayeri divisjon Crop Science, mille ettevõtlus hõlmab nii taimekaitset, sordiseemneid kui ka mittepõllumajanduslikke tooteid.

Taimekaitse ja sordid

Taimekaitsevahendid peaksid toimima selektiivselt võimalikult väikestes kogustes ja lagunema seejärel kiiresti neutraalseteks aineteks. Kaasaegsed putukatõrjevahendid mõjutavad putukkahjureid, säästes samal ajal tolmeldajaid ja muid kasulikke putukaid. Herbitsiidid pärsivad selektiivselt umbrohtu, kahjustamata kultuurtaimi. Ja mitmed fungitsiidid muudavad taimed vastupidavamaks mikroskoopiliste patogeenide suhtes. Uute toimeainete otsingute käigus juhinduvad meie teadlased üha enam looduslikest strateegiatest. Bayer lisab oma laialdasele kõrgtasemeliste kemikaalide valikule aina rohkem juurde bioloogilisi taimekaitsevahendeid.

Meie sordid on kohandunud kasvama kohalikes mulla- ja ilmastikutingimustes ning annavad seega suure saagi. Aretades uusi sorte, võtame arvesse ka tarbijate nõudmisi, nagu näiteks köögiviljade maitse. Olenemata sellest, kas keskendutakse parajasti riisile, köögiviljadele, puuvillale või õlirapsile, on meie teadusuuringute keskustel kõikjal maailmas alati ühised eesmärgid: kaitsta saaki haiguste, putukkahjurite ja vohava umbrohu eest ning parandada taime tervist, saagikust ja kvaliteeti. Oleme laiendanud oma teadustegevust kahe uue taimekultuuri võrra, milleks on nisu ja sojauba. Tegutseme Austraalia, Kanada, Prantsusmaa, Saksamaa, Ukraina ja Ameerika Ühendriikide nisu kasvupiirkondade aretusjaamades eesmärgiga rajada eesrindlik ettevõte, mis tegeleks vastupidavate suure saagikusega nisusortidega.

leaves_under_microscope

CropScience’i strateegia on üles ehitatud neljale põhielemendile:

  • taimekaitse-alase portfelli suurendamine, arendades välja ühtseimaid lahendusi peamistele põllukultuuridele;
  • kliendikesksuse tugevdamine kogu väärtusahelas;
  • teerajamine uuendustes keemilise ja bioloogilise taimekaitse, seemnete ja digitaalse põllumajanduse edasise arendamise vallas;
  • sordiaretuse osakaalu suurendamine täiendavate omandamiste, litsentsilepingute ja partnerluse kaudu, eriti sojaubade ja nisu puhul.

Näited taimekaitse toodetest:

Herbitsiidid: Sekator®,  Komplet®, Hussar Activ Plus OD®, MaisTer Power®
Fungitsiidid: Ascra Xpro®, Input®, Falcon Forte®, Prosaro®
Insektitsiidid: Proteus®, Decis Mega®
Puhtimine: Bariton Super®, Redigo Pro®


Rohkem infot Bayeri taimekaitsevahendit kohta leiate meie CropScience Eesti kodulehelt.